ای ام دی: قدرت گرافیکی ایکس باکس نسل بعد در حد آواتار است

همیشه بعضی از گیمرهای پی سی اعتقاد دارند که قدرت گرافیکی پی سی های امروز از کنسول ها بالاتر میباشد و حتی شاید در حد  اندازه کنسول های آینده و براحتی میتوانند بازی های کنسول های آینده را اجرا کنند در نگاه اول به نظر میرسد که این ادعا چندان دور از واقیعیت نیست چون کنسول های بازی حداقل چند سال پیش طراحی و ساخته شده اند در حالیکه کارتهای گرافیکی پی سی ها از تکنولوژی روز استفاده میکنند اما قضیه کمی پیچیده تر میباشد چون یک کنسول بازی میتواند یک بستر ارزان و ساده و بهتری برای توسعه دهندگان بازی ارائه دهد که پی سی ها از آن عاجزند بفرض قیمت کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 590 حدود 700 دلار میباشد تقریباً دوبرابر قیمت یک کنسول ایکس باکس 360 حالا قیمت پاور و . . . را هم اضافه کنید واضح است که عده کمی استطاعت خرید چنین سیستمی  را دارند.
بنابر گفته آقای Robison، کسی که در شرکت  amd درگیر سخت افزار گرافیکی xbox میباشد قدرت گرافیکی ایکس باکس نسل بعد بسیار نزدیک به شاهکار گرافیکی سال 2009 یعنی فیلم آواتار میباشد! چیزی که الآن غیر ممکن به نظر میرسد. این فیلم با جلوه های بینظیر بصری استاندارد های جدیدی در خلق گرافیک های کامپیوتری تعیین کرد.


اما نکته مهمتر برای کسانی که عاشق گیم پلی واقعیتر میباشند اینست که هوش مصنوعی به طور برجسته ای بهبود یافته است آقای Robison خاطر نشان کرد که کنسولی که در راه است قدرت  ایجاد یک شخصیت اختصاصی برای هر یک از سیاهی لشکرها را دارد که این باعث میشود رفتاری مشابه انسان واقعی داشته باشند در اکثر بازی های امروزه ایکس باکس این سیاهی لشگرها فقط قادر به انجام یک کار میباشند مثل راه رفتن، فرار کردن از چیزی که آنها را میترساند یا گفتن جمله ای به شخصیت اصلی داستان و . . .
دولوپرها احتمالاً بیشترین سود را از ارائه کنسول ایکس باکس نسل بعد خواهند برد امروزه توسعه دهندگان بزرگ بازی ها حداکثر توانی را که کنسول ها میتوانند انجام دهند را از آن میکشند که این بدین معنیست که احتمالاً یک ریفرش در راه است اوایل امسال وبلاگ بازی های ویدئویی Kotaku اعلام کرده بود که کنسول های جدید مایکروسافت و سونی در سال 2014 به بازار عرضه خواهند شد.
شرکت نینتندو قصد دارد اواخر سال آینده کنسول جدید خود را با نام Wii U که حاوی یک کنترلر تاچ اسکرین 6.2 اینچی می باشد را روانه بازار کند. هنوز مایکروسافت درباره کنسول آینده خود مطلبی عنوان نکرده است. کنسول xbox360  برای ششمین ماه پیاپی  پیشتاز فروش  کنسول های بازی در بازار آمریکاست که بخشی از افزایش فروش آن مربوط به کنترلرهای جدید مایکروسافت یعنی کینکت است و تنها کنسول با فروش تصاعدی محسوب میشود.

cnet

1 دیدگاه برای “ای ام دی: قدرت گرافیکی ایکس باکس نسل بعد در حد آواتار است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *