مایکروسافت و اوراکل درآمد بیشتری نسبت به گوگل از اندروئید کسب خواهند کرد

بنا بر گزارش سایت معتبر cnet، با علم به اینکه گوگل در سیستم عامل اندروئید به پتنت ها و ثبت اختراع های دیگر شرکت ها تجاوز کرده است دو تا از بزرگترین  شرکت هایی که از تکنولوژی آنها استفاده شده میتوانند مایکروسافت و اوراکل باشند.

  هرکدام از این شرکت ها 20$ بابت لایسنس از تولیدکنندگان اسمارت فونها میخواهند تا اجازه استفاده از اندروئید در دیوایس هایشان را داشته باشند این مبلغ بطور متوسط دوبرابر مبلغی است که گوگل میتواند از طریق جستجو از هر دیوایس اندروئیدی بدست بیاورد. بنابر گفته Jonathan Goldberg تحلیلگر بانک آلمان، گوگل اندروئید را برای کسب درآمد از طریق تبلیغات روانه بازار کرده است.

 

Jonathan Goldberg تائید کرده که اوراکل با بعضی از تولیدکنندگان تماس گرفته و مبلغی بین 15 تا 20 دلار باری هر هندست طلب کرده است. همچنین میگوید که هیچ کس برای این لحظه برنامه ریزی نکرده بود.

همزمان مایکروسافت در نظر دارد به افزایش درآمد خود از طریق اندروئید نسبت به سال قبل ادامه دهد در سال گذشته مایکروسافت تفاهم نامه ای با همکار موبایلی خود htc به امضاء رساند که مطابق آن htc پنج دلار به ازای هر گوشی اندروئیدی بابت حق پتنت ها به مایکروسافت بپردازد. همچنین در چند هفته پیش مایکروسافت توانست 4 شرکت دیگری که دیوایس های اندروئیدی تولید میکردند را بابت پرداخت حق لایسنس قانع کند اگر چه بسیار کوچکتر از htc بودند. همچنین علیه دو غول دنیای اسمارت فونها یعنی Motorola و Barnes & Noble  شکایت کرد زیرا که حاضر به قبول شرایط مایکروسافت نشدند.

اما مهمترین مساله در هفته اخیر تحت فشار گذاشتن شرکت معظم سامسونگ و یکی از تولیدکنندگان  ویندوزفون 7 برای پرداخت حق لایسنس به مایکروسافت میباشد روزنامه کره ای Maeil Business هفته گذشته گزارش داد که مایکروسافت بابت هر دیوایس اندروئیدی 15$ از سامسونگ طلب کرده است.

این مسائل میتواند روند رو به رشد اندروئید را به شدت کند کند و تولیدکنندگان را نسبت به استفاده از اندروئید در دیوایس هایشان به دلیل هزینه بالای آن دچار تردید کند و تنها فرق مایکروسافت با اوراکل در این خواهد بود که در صورت کم شدن بازار اندروئید اوراکل سود کمتری کسب خواهد کرد و بهمین جهت در جهت افزایش بازار اندروئید گام برخواهد داشت ولی مایکروسافت با کاهش بازار اندروئید نیز میتواند خوشحال باشد چون که میتواند تولیدکنندگان را به استفاده از پلتفرم اختصاصی خود یعنی ویندوزفون 7 سوق دهد.

cnet

1 دیدگاه برای “مایکروسافت و اوراکل درآمد بیشتری نسبت به گوگل از اندروئید کسب خواهند کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *