نمایش ویندوز 8 روی تبلتی با پردازنده ARM چهار هسته ای Nvidia Kal-El

دیروز شاهد بودیم که نسخه  Developer Preview ویندوز 8 توسط مایکروسافت عرضه شد اما فقط در دو نسخه X86 و X64 و خبری از نسخه ARM نبود که باعث شد شائبه هایی در این مورد بوجود آید دلیل اصلی اینکه این ورژن به عموم عرضه نشد نبود تبلت ویندوزی بر پایه معماری ARM  در بازار است در واقع دیوایسی وجود ندارد که بتوان این ورژن از ویندوز را روی آن نصب کرد پس نیازی به ارائه این ورژن به عموم وجود نداشت.

اما صحبت از بودن در جای درست و در زمان درست است! بلاگرهای این سایت به طور اتفاقی در بخش انویدیا تبلت 4 هسته ای   Kal-El انویدیا را دستان Michael Angiulo  می بینند و او هم آنقدر مهربان بوده که اجازه بازی با ویندوز 8 روی ARM را به آنها داده است:

با این که در ویدئوی منتشره زیاد به جزئیات وارد نشده اند  ولی کاملاً واضح است که تغییر محیط از دسکتاپ به مترو بسیار سریع و روان بوده و مهمتر اینکه اسکرول کردن و سوایپ کردن در محیط مترو به روانی تبلت Core i5 سامسونگ هست که در اختیار دولوپرها قرار گرفته است.

مایکروسافت قول داده است که تجربه ویندوز 8 روی پردازنده های اینتل و arm یکسان باشد با دیدن ویدئو پائین می توان این سخن مایکروسافت را پذیرفت.

ویدئو

2 دیدگاه برای “نمایش ویندوز 8 روی تبلتی با پردازنده ARM چهار هسته ای Nvidia Kal-El”

  1. باورم نمیشه چقدر نرم کار میکرد تازه هنوز نسخه Developer Preview
    اصلا دیگه طاقت ندارم صبر کنم شما میدونید کی ویندوز 8 میاد با تبلت های arm?

  2. منکه چند وقتی هست تصمیم گرفتم یکی از اولین تبلت های مبتنی بر Kal-El رو بگیرم.
    هم تا رسیدن ویندوز 8 بی تبلت نمی مونم، هم اینکه به اندازه کافی پردازنده قدرتمندی هست که با اومدن وین8 به راحتی بتونم این سیستم عامل رو روی دستگاه جایگزین اندروید کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *